SON DAKİKA
06 Kasım 2020 Cuma 09:00 GÜNCEL

CORONA BURDUR’DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINI VURDU

CORONA BURDUR’DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINI VURDU

CORONA BURDUR’DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINI VURDU

CORONA BURDUR’DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINI VURDU

Burdur’da corona sayısı günlük 179 dan 184 e yükseldi. Aralarında Uzman hekim ve filyasyon hekimlerinin de olduğu 7 doktor karantina altında.

 Hastanede onlarca hemşire ve sağlık çalışanı pozitif. Hemşire eksikliği yaşayan Başhekim masa başında görev yapan 40 torpilli hemşireyi istedi . Dr Reha vermedi

Burdur'da birçok hekim  ve sağlık çalışanında  corona korkuttu.

40 TORPİLLİ HEMŞİRE MASA BAŞINDA ARKADAŞLARI KARANTİNADA

Burdur’da bir günde 179 pozitif çıkan korona aralarında 3 uzman  3 filyasyon hekimi ve aile hekimlerinin de bulunduğu 7 hekimde  pozitif çıktı. Onlarca hemşire ve sağlık çalışanında corona tespit edildi.

 Hemşire eksikliği yaşayan Başhekim. Dr. Nedim  Ongun masa başında görev yapan 40 hemşireyi hastaneye istedi İl Sağlık Müdürü Dr Reha vermedi

Hastaların bir çoğu yatak olmadığı gerekçesiyle evde tedavi ediliyor.

Isparta’da bir günde 500 rakamına ulaşan pozitif hasta sayısı iki il arasında hasta transferini de engelliyor.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve ailesi de karantina altına alındı.

Birçok köy karantina altında okullarda öğrenci ve öğretmenlerde corona tespit ediliyor..

HALK PAZARLARI KAPATILSIN YETKİLİLER GÖREVE

Hekimlerin ortak isteği bulaşmanın en çok yaygınlaşmasına öncülük eden   il ve ilçelerde pazarların kapatılması.. Bu talebi ben onlarca yazdım. Bir keresinde Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz” ben talep ettim kabul görmedi” demişti.

Başkan İl Hıfzı Sıhha Kurumuna başka bir değişle Vali’ye söylemiş olmalı.

Bu haklı talebi lütfen yerine getirelim. İnsan sağlığı bu kadar ucuz mu?

Hastanede hekimler ve sağlık çalışanlarının sıkıntılarını son durumunu Burdur Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Osman Gençer dile getirdi. Epey de ses getirdi

Ne diyor Dr Gençer “ Covid hasta sayılarının yüksek olması filyasyon ekiplerinin artık nerede ise vaka ve temaslı hastalara yetişemeyecek duruma gelmesine sebep olmaktadır. Aile hekimleri ve diğer hekimlerin mesai sürelerinin esnek mesai (kısaltılmış mesai) dönüştürülmesi  sağlık çalışanlarının virüs yükünü azaltarak enfekte olmalarının önüne geçecektir. Burdur halkını maske mesafe hijyen konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz”

Sevgili okuyucular Burdur’da pik yapan 184 rakamı aslında gerçek rakamda değil. Bilim adamları bunu 10 ile çarpın diyor. Başka bilinen bir gerçekte pozitif çıkan hastalar bulaşı içinde olan temaslı isimleri de gizliyor..

Dr Osman Gençer’in açıklamasından sonra birkaç gün bekleyip derinlikte neler var ona baktım.

İşte olası tablo..

Bir çok sağlık çalışanı panik içinde haklı olarak… Ama en çok rahatsız olanlar ise torpilli masa başında görev yapan hemşireler bilgisayarda oyun oynarken arkadaşlarının coronaya yakalanmaları oldu.

Onlarca yazdım çizdim. Başhekim İl sağlık Müdürlüğünde masa başında görev yapan torpilli hemşireleri aktif hemşirelik yapmaları için çağırmış olmasına rağmen hanımefendiler masa başında oturmaya devam edecekler..

Sayın Vali lütfen duruma el koyun..

Maliye, Tarım birçok kurumdan ateş ölçmek ve tedbirler için memur görevlendirilirken 40 torpilli hemşirenin masada oturması meslaktaşlarının coronaya yakalanması ve hastaların mağduriyeti ne kadar vijdani..

Uzman hekimler hastanenin fiziki ortamının coronayı tetiklediği, hastaların kurallara uymadığını öne sürüyorlar. Uzman hekimler torpilli hemşireler konusunda da aktif çalışan hemşirelere destek veriyorlar.

Yine uzman hekimlerde yakında Uzman hekimlerin 20 sinde corona çıkacağı ve aynı branşlarda hekimlerin corona olması halinde o branşlarda hastalarında mağdur olacağını öngörüyorlar.  

Peki önümüzdeki kış bu rakamların artacağı çok somut..

Tekrar edelim…

Halk pazarları kapatılsın Vali bey göreve…

Rakamlar gün gün net olarak açıklansın halk bilinçlensin tedbirli olmaları sağlansın..

Torpilli hemşireler hastaneye kaydırılsın..

Halk lütfen duyarlı olsun

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER