18 Şubat 2021 Perşembe 20:01 GÜNCEL

CUMHUR ITTİFAKI ÇATLIYOR MU?

CUMHUR ITTİFAKI ÇATLIYOR MU?

CUMHUR ITTİFAKI ÇATLIYOR MU?

Cumhur ittifakı Burdur’da çatlıyor mu ?

Burdur İl Özel İdare Genel Sekreterlik görevine mahkeme kararı ile yeniden gelen Servet Olpak’ın 1 hafta sonra yürütmeyi durdurma kararı ile alınacak olması Burdur’un gündemi oldu.

SEVİLEN BÜROKRAT

Önceki günlerde idare mahkeme kararı sonrası Valilik tarafından  göreve başlatılıp başlatılmayacağı konusunda belirsizliğin üzerine giden Cumhur ittifakının MHP kanadı “ Burdur’da siyasi ayrım yapmadan  görev yapan bürokratın mahkeme kararına uyularak göreve başlatılması,  bu konuda MHP Genel Merkezinin de olayın peşine bırakmayacağı “ şeklinde basın açıklaması ile gündem yaratmıştı .

İTTİFAK ÇATLIYOR MU?

Servet Olpak'ın mahkeme kararı ile göreve başlamasından bir hafta sonra Konya İdare mahkemesinin aldığı iddia edilen  yürütmeyi durdurma kararı ile Servet Olpak'ın görevinden yeniden alınacak olması Burdur’da “ Cumhur ittifakının Burdur’da çatladığı  yorumlarına neden oldu.
Olayın duyulması üzerine harekete geçen Cumhur ittifakının MHP kanadının Genel Merkezi harekete geçirdiği, hukukçuların dava dosyasını yerinde takip ettiği gelen bilgiler arasında .

BAHÇELİ DEVREYE GİRECEK

MHP ye yakın kaynaklardan  olayın Devlet Bahçeli ye kadar götürüleceği, olayın peşinin bırakılmayacağı yönünde duyumlar oldukça yaygın.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER