21 Nisan 2021 Çarşamba 07:15 GÜNCEL

PANDEMİ 23 NİSAN KUTLAMASINA ENGEL OLAMADI

PANDEMİ 23 NİSAN KUTLAMASINA ENGEL OLAMADI

PANDEMİ 23 NİSAN KUTLAMASINA ENGEL OLAMADI

Bahçeşehirli öğrenciler 23 Nisan’ı erken kutladılar

Bahçeşehir Koleji 2/C sınıfı öğretmeni Necmettin Çakır pandemi nedeniyle okulların kapanabileceğini öngörerek öğrencilerle 23 Nisan etkinliğini erken gerçekleştirdi.

Sınıfta pano oluşturan öğrenciler birçok etkinlik yaparak 23 Nisan kutladılar. Panoda Atatürk ile ayrı ayrı fotoğrafları asılan öğrenciler Atatürk sevgisini yaşadı. Panoda öğrencilerin yaptığı 23 Nisan resimleri de yerini buldu.

Sınıf öğretmeni Necmettin Çakır öğrencilere yaptığı konuşmasında “Atatürk, çocukları çok seven, onlara değer ve önem veren bir liderdi. Cumhurbaşkanlığı sırasında da gittiği yerlerde okulları ziyaret eder, çocuklarla yakından ilgilenirdi. Ülkenin gelişip yükselmesinin çocukların iyi şekilde yetiştirilmesiyle sağlanabileceğine inanır, bu nedenle de millî eğitim işleriyle yakından ilgilenirdi.

TBMM’nin açılması, çocuklarımızın daha özgür bir ortamda yaşamasını, gelişmesini ve eğitim görmesini sağlayacaktı. Kurtuluş Savaşında kararlıca canlarını verenler, bunu vatanlarının geleceği için yapmışlardı. Bu memleketin geleceği de çocuklar değil miydi? Onun için Atatürk: “Bu bayramı Türk çocuklarına armağan ediyorum.” diyerek TBMM’nin açılış sevincini çocuklarla paylaşabilme yüceliğini gösterdi.

Bu nedenle, 23 Nisan bir anlamda “Çocuk Bayramı” olarak gelenekleşti, tören halini aldı. Bu arada Türk çocukları da, dünyada özel bayramı olan tek ülkenin çocukları olmanın kıvancını yaşamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle hepimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; gözlerinizden öpüyorum” dedi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER