23 Nisan 2021 Cuma 10:51 GÜNCEL

REKTÖR DAĞDA ÇOBANLARI ZİYARET EDECEK

REKTÖR DAĞDA ÇOBANLARI ZİYARET EDECEK

REKTÖR DAĞDA ÇOBANLARI ZİYARET EDECEK


Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof.Dr.Adem Korkmaz Burdur  Koyun ve Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı Mustafa Yıldız’ı ziyaret etti.
Rektör çalışma arkadaşlarına”  korona çalışmalarımızı engellemesin. Çok yakın bir zamanda dağda çobanları ziyaret planlayın . Ben de katılacağım “ talimatı verdi. 


MAKÜ Rektörü Prof Dr. Adem Korkmaz pandemi dönemi dinlemeden çalışmalarına hız verdi. 


Aynı gün Il Genel Meclisine sunum yapan Rektör Korkmaz küçükbaş sütleri toplayarak işleyip üreticilere ekonomik destek verecek projeyi hayata geçirdi.
Ardından Koyun  Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı Mustafa Yıldız’ı ziyaret etti. 
Rektör Korkmaz beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar , Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner ve Veteriner Fakültesi Zootekni ABD öğretim üyesi Prof. Dr. Özkan Elmas ile katıldı ziyarete.


REKTÖR DAĞDA ÇOBANLARI ZİYARET EDECEK


Rektör birliğin geldiği noktayı dinledi. Prof .Dr. Özkan Elmas ‘ a “ pandemi rehavetine kapılmadan tüm ağırlığımızı çobanlara verelim. Kısa sürede dağda çoban ziyaretine bende katılacağım “ talimatı verdi.


Birlik başkanı Mustafa Yıldız “MAKÜ ‘den çok destek görüyoruz. Başta rektör hocamıza ve ekibine teşekkür ediyorum “dedi
Birlik başkanı Rektör Korkmaz, Rektör Yardımcısı Dalgar, Veteriner Fakültesi Dekanı Öner ve Özkan Elmas ‘ plaket verirken Rektör Korkmaz ‘da MAKÜ' de üretilen hayvansal ürünler hediye etti.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER