13 Şubat 2021 Cumartesi 11:39 GÜNCEL

ZİLLER ÇALIYOR

ZİLLER ÇALIYOR

ZİLLER ÇALIYOR

ZİLLER ÇALIYOR

 

Uzunca bir aradan sonra yeniden kademeli olarak  yüz yüze eğitim dönemi başlıyor. 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren tam zamanlı anaokulları ve köy okulları açılıyor. 1 Marttan itibaren ise ilkokullar,8.sınıflar ve liseler okullu olacak. Yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimizin ve velilerimizin gözü aydın olsun.

 

Koronavirüs pandemisi devam ederken Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen kısıtlamaları esnetecek yerel bazlı normalleşme adımları için çalışmalarda önemli aşama kat edildi. Buna göre il bazlı puanlama sistemi oluşturulacak. İllere özel normalleşme adımları ile bazı illerde okullar açılabilecek.

 

Yaklaşık bir yıldır uzaktan eğitim yapan öğrencilerimiz eklem bozukluğu ve görme kaybı gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldılar. 

Öğrencilerimizi bu sorunlara karşı korumak için şimdi görev biz yetişkinlere düşüyor. 

 

İlimizde yerel bazlı normalleşme planlaması ile öğrencilerimizin eğitimden ve okullarından koparılmaması için tüm Burdur halkına büyük bir sorumluluk oluşacak. Öğrencisi olsun ya da olmasın; tüm Burdur’lu hemşehrilerimizin koronavirüs bulaşısına karşı daha da dikkatli olmasını, virüsün bulaşmaması için tüm kuralları bir kat daha fazla hassasiyet göstermesini istiyorum.

 

HAYDİ GADIN BURDURLUM…

İlimizde vakalar bu kadar azalmışken son bir gayret ile virüs belasını başımızdan def edelim.  Uzaya gönderelim.  Gönderelim ki ticari işletmelerimizde açılsın. Biraz nefes alsınlar. Birlikte başaracağız.

 

Sağlıklı bir Burdur, eğitimde başarılı bir şehir olmaya devam için şimdi EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE olma günüdür.

 

Günün sözü: Her yokuşun bir inişi vardır…

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER