04 Mart 2021 Perşembe 14:32 KÖŞE YAZARLARI

KARAKURT CHP DE KALACAĞINI AÇIKLADI

KARAKURT CHP DE KALACAĞINI AÇIKLADI

KARAKURT CHP DE KALACAĞINI AÇIKLADI

Şangay beşlisinde çatlak var

Önceki günlerde “ Burdur CHP’de Neler Oluyor” başlıklı haberimize Şangal beşliisi olarak nitelendirilen isimlerden birisi olan Burhan Cahit Karakurt dan tepki geldi.

Metne hiç dokunmadan metni yayınlayıp ardından yorum yapacağım.

İşte Karakurt’un cevap metni:

 

Sayın GÜRAKSU

                02/03/2021 Tarihinde Haber Siteniz de yayınlanan “Burdur CHP’de Neler Oluyor” başlıklı haber-yorum da ismim doğrudan zikredilmese de atıfta bulunularak cevap hakkımın doğduğuna inanıyorum.

                Cumhuriyet Halk Partisi düşüncelerin tartışıldığı demokratik bir partidir. Düşüncelerim nedeniyle parti değiştirmek ise inancıma uygun olmayan bir harekettir. Bugüne kadar aklıma gelmediği gibi bugünden sonra da Cumhuriyet Halk Partisinden istifa ederek siyasi hayatımı başka bir partide sürdürmek aklımın bir köşesinden geçmemektedir. Politikayı Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında yapmaktan gurur duyuyor ve bu gurur ile politik hayatıma Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında devam edeceğimi sizin ve nezdinizde tüm kamuoyunun bilmesini istiyorum.

                Yazınızda benim de içinde bulunduğum önceki dönem Belediye Meclis üyelerinin Sayın Belediye Başkanı ile olan düşünce ayrılıklarından bahsetmişsiniz. Kullandığınız tabiri şık bulmadığımı bilmenizi isterim. Cumhuriyet Halk Partisinde görüş ayrılıkları olabilir, bakış tarzlarımız farklı yorumlar doğurabilir ama bu tip durumlar bizi birbirimizden koparmaz aksine ilişkilerimizi sağlamlaştırır.

                               Sayın GÜRAKSU

                Düşüncelerimi parti içinde daha şiddetli parti dışında ise daha koruyucu ama doğrulardan ayrılmadan söylemeyi şiar edinmiş biriyim. Bu düsturum bugüne kadar nasıl geldiyse bugünden sonra da parti ahlakı içinde ve saygı çerçevesinde devam edecektir. Elimden gelen ne varsa Cumhuriyet Halk Partisinden ayrılarak siyasi hayatına başka partilerde devam etme kararsızlığında kalan arkadaşlarımızı parti içinde siyaset yapma yolunda ikna etmeye çalışacağım, hiçbir arkadaşımızın bir başka siyasi oluşuma kaymasına gönlüm razı değildir. Bu ikileme düşmüş tüm arkadaşlarıma da çağrım siyaseti Cumhuriyet Halk Partisinde sürdürmemizin en doğru yöntem olacağıdır. 

Yaşasın Türkiye, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.

Saygılarımla

Burhan Cahit KARAKURT

Mali Müşavir,  Marka-Patent Vekili

Karakurtun cevabi açıklamasındaki ana fikir şu bence

Siyasette bende varım bu nedenle Memleket partisinden bana hayır yok. CHP’de siyasete devam etmeliyim diyor.

Üstelik şangay beşlisi denilen grup arkadaşlarına da “ hata yapmayın “ diye uyararak ve onları karşısına alarak..

Bir başka dikkat çeken ayrıntı da Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile olan gerginliği yumuşatan bir üslup kullanması.

Hemen bir tespitimi yapmam izin verin. Karakurt işini çok iyi yapan , gelecek vaad eden bir isim. Belediye Meclis üyeliği yaptığı dönemde birçok olaya damga vuran etkili bir isim. Gelecek beklentisi olması da son derece doğal.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER